تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 دی 1402 - 10:29
295 بازدید
کد خبر : 6122

مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره جایزه ملی وجدان محیط زیست

مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره جایزه ملی وجدان محیط زیست
مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره جایزه ملی وجدان محیط زیست برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و هنری پیام هنر به نقل از دبیر گردشگری و محیط زیست، دومین جشنواره جایزه ملی وجدان محیط زیست در کسب و کار از نگاه مردم  به مناسبت هفته هوای پاک و سالروز ملی شدن جنگلها در روزیک شنبه ۲۴ دیماه ۱۴۰۲ در تالار ایوان شمس تهران با حضور جمع بزرگی از فعالان محیط زیست و مسئولین دستگاهها برگزار گردید.

در این جشنواره  به تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی که در کسب و کارشان در سالهای ۱۴۰۰تا ۱۴۰۲ فعالیت های داوطلبانه و خیرخواهانه  در راستای حفظ محیط زیست انجام داده اندقدر دانی گردید.

سید قوام الدین بزرگیان ،دبیر جشنواره جایزه ملی وجدان محیط زیست در این باره گفت این جشنواره با صاحب امتیازی و اجرای  انجمن مردم نهاد محیط زیست شایان و با مشارکت ۱۷ دستگاه فرابخشی حوزه محیط زیست از دستگاههای دولتی ،عمومی و مردمی همه ساله برگزار می گردد. که در سال ۱۴۰۱ با همکاری اتاق بازرگانی ایران و در سال جاری نیز با همکاری اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و اداره کل آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور  برگزار شد.

وی اعلام نمود از اهداف برگزاری این جشنواره تفهیم مفهوم اصل پنجاهم قانون اساسی و ابلاغیه سیاست های کلی محیط زیست در خصوص مشارکتی بودن اصل حفاظت از محیط زیست است که متاسفانه مدیریت کلان در حوزه محیط زیست به صورت جزیره ای عمل کرده وارتباط معنا داری بین همه ذینفعان و مسئولان حوزه محیط زیست منجمله متولی دولتی محیط زیست ، مردم ، دستگاههای فرابخشی ، قوه قضائیه و مقننه وجود ندارد و وضعیت فعلی محیط زیست کشور باز خورد همین عملکرد و مدیریت جزیره ای است .

برزگیان درخصوص نحوه انتخاب برندگان این دوره از جشنواره گفت بر اساس فراخوان جشنواره در سال ۱۴۰۱ و پس از ثبت نام و گردآوری اطلاعات عملکردی متقاضیان  و داوری عملکردها بر اساس دستورالعمل ذیربط ، فعالیت هایی که داوطلبانه و موثر بر محیط زیست منطقه ،شهرستان و استان یا کشوری بوده  بوده انتخاب و در پنج دسته شایسته تقدیر ، نامزد دریافت نشان وجدان محیط زیست ، دارنده نشان وجدان محیط زیست در سطح شهرستان ودر سطح استان و ملی از برندگان تقدیر می گردد.

در این دوره از جشنواره ۲۰ نفر موفق به دریافت تندیس و لوح  نامزد دریافت نشان وجدان محیط زیست و  ۷۵ نفر موقف به دریافت لوح شایسته تقدیر شدند.

در این مراسم تعدادی از مسئولین دستگاهها به ایراد سخنرانی پرداخته و  رونمایی  از کتاب مشارکت مردمی در جرم انگاری تخریب محیط زیست توسط تعدادی از فعالان محیط زیست و حضور تشکلهایی از دوچرخه سواران و پیشاهنگان انجام گردید.

 

عکس از فهیمه علی بیگی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.