تاریخ انتشار : سه شنبه 10 مرداد 1402 - 8:11
492 بازدید
کد خبر : 4328

مریم مبینی از نقاط ضعف و قوت سریال قهوه ترک گفت

در گفتگویی اختصاصی گفت: «قهوه ترک» سریالی که در حال پخش از پتفرم فیلم نت است فارغ از اینکه چه نقاط ضعف و قوتی درخروجی آن دارد ولی از یک زاویه قابل اعتناست و آن هم ساخت سریال در کشور خارجی و به سرانجام رساندن آن اثر.
از آنجا که قواعد تولید اثر تصویری در ایران با دیگر جاهای دنیا حتی همین کشور همسایه ترکیه متفاوت است درنتیجه تجربه تولید سریال در این کشور نیز برای گروه ایرانی امر ساده ای نیست ولی آنطور که از خروجی «قهوه ترک» پیداست این اتفاق درباره این سریال به درستی افتاده است. شاید به نظر برسد ساخت سریال در خارج از کشور و به سرانجام رساندن آن پروژه بدون حاشیه صرفا به خرج کردن هزینه وابسته است ولی واقعیت این است که اگر عوامل تجربه کار در کشوری دیگر را نداشته و یا به درستی شرایط را بررسی نکرده باشند خروجی می تواند به اثری پرحاشیه که درنهایت هم سرنوشت پخش آن مشخص نیست، منجر شود.
«قهوه ترک» ساخته جدید علیرضا امینی می تواند در زمینه تولید خارج از کشور به عنوان یک الگو درنظر گرفته شود و البته برای خود فیلم‌نت نیز تجربه مهمی است که مشکلات کار را بررسی کرده و در تجربه های بعدی بتواند گام محکمتری در زمینه تولید خارج از کشور بردارد. اما یک پیشنهاد که می شود به این پلتفرم داشت این است که برای صرفه جویی در بسیاری از منابع و کاستن هزینه ها به سمت تولید مشترک برود تا بخشی از بار تولید از دوشش برداشته شود و بتواند بیشتر بر کیفیت تولید متمرکز باشد.
همچنین از آنجا که ما فرهنگ مکتوب کردن امرو و تجربه ها را نداریم احتمال می رود تجربه تولید سریال «قهوه ترک» در ترکیه نیز توسط پلتفرم و عوامل تولید نادیده گرفته شده باشد در حالیکه برای مشخص شدن معایب، کمبودها و رفع آن در آینده و همچنین درآوردن نقاط قوت و ادامه آنها در مسیر، نیاز است که جزئیات هر تجربه ثبت و ضبط شود و امکان انتقال آن به آیندگان وجود داشته باشد.
این سوال وجود دارد که آیا روابطی که در طول تولید سریال «قهوه ترک» ایجاد و به کار ساخت آن آمد صرفا در اختیار چند نفر یا یک پروژه مانده است یا پلتفرم نیز موفق به ایجاد روابط برای تولیدات آتی خود شده است؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.